17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Sezóna grilování je tu!

Jaro bylo více deštivé a chladné, než jsme byli v posledních letech zvyklí a občas jsme se i báli toho, jak bude vypadat léto. Posledních pár dní nás ale přesvědčilo, že léto bude jak má být a že grilovací sezónu můžeme zahájit.

 

Letní večery

Jarní nevlídné počasí a déšť si nejvíce užili milovníci posezení u ohně, protože chladné večery přímo vybízely k tomu, abychom s knížkou v ruce a šálkem čaje využili krb nebo krbová kamna. I přesto jsme ale už s očekáváním vyhlíželi lepší počasí a také možnost trávit více času venku, včetně grilování a posezení s přáteli. Slunečné počasí tak udělalo radost všem a umožnilo vytáhnout venkovní nábytek, zahradní gril a zabydlet letní terasy a pergoly. Samozřejmě vůni grilovaného masa a zeleniny jsme nemuseli odolat už dříve, ale posezení v teplém podvečeru má jistě více kouzla, než když musíme být zabalení do svetrů a těšit se, až grilování skončí.

 

Když gril nestačí

Výhodou přípravy jídla na grilu jsou možnosti kombinací různých chutí i rychlá příprava. Plynové grily jsou připravené k okamžitému použití, odpadá nám tak starost o roztápění a hlídání správné teploty. Ušetřený čas můžeme mezitím věnovat práci na zahradě, po vydatných deštích potřebuje pečlivou údržbu. Čím více času venku trávíme a večer jsou teplejší, tím více máme vybavené venkovní posezení, často pak už jen s grilem nevystačíme. Udírna nebo pec na pizzu a chleba jsou skvělým doplňkem s možností celoročního využití, topit v nich lze dřevem a pomáhají tak i v chladnějších večerech vytvářet teplo a příjemnou atmosféru.

Navíc jídlo připravené venku je vždy o kousek lepší a chutná jinak než to uvařené standardním způsobem. Do přípravy oběda nebo rodinné večeře pak můžete zapojit i děti nebo přátele a užít si nejen skvělé jídlo, ale i spoustu zábavy a smíchu.

Související příspěvky

Vaše okna Vám poděkují, Vaše odpočinuté tělo také. Mytí oken Brno

Veronika

Jak si vybrat ideální manželskou postel

redakce

Pusťte se do realizace bazénu klidně i na podzim

redakce