Vyberte si správnou barvu podlahy

 

Při výběru správné podlahové krytiny platí několik pravidel. Mezi nimi otázka, kam se jaká podlaha hodí, jaký vybrat dekor a hlavně jakou barvu a odstín podlahy zvolit. Inspirujte se ověřenými radami a nechte si poradit od odborníků.

 

Světlý odstín podlahy

Pokud přemýšlíte nad světlým odstínem podlahy, určitě víte, že světlá podlaha dokáže daný prostor významně zvětšit. Hodí se tak například do míst, kde je prostor výrazně omezený a vy přemýšlíte, jak jej opticky prodloužit a rozšířit. Světlá podlaha dokáže místnost také rozjasnit a hodí se tam, kde je málo denního světla. Zajímavým tipem je kombinovat například světlou dřevenou podlahu a tmavší nábytek, vytvoříte tak dojem vzdušeného a zároveň elegantního prostoru.

 

Tmavý odstín podlahy

Podlahová krytina s tmavším odstínem již není tak obvyklá. Zároveň ale dokáže prostor sjednotit, zmenšit a zútulnit. Hodí se pro velké místnosti, které působí neútulným a příliš otevřeným dojmem. Tmavá podlaha, ať už si vyberte vinylovou podlahu nebo dřevěnou, se hodí do prostoru, kde je dostatek denního světla. Je dobré ji kombinovat se světlejším nábytkem, ale je vhodné vyhnout se například bílému nábytku.

 

Kombinace podlahy a nábytku

Některé kombinace podlahových krytin a nábytku se mohou zdát nepraktické a složité. Vždy však záleží na vás, jaké barvy máte rádi, jakým nábytkem disponujete a v jakém stylu chcete bydlet. Například oblíbené skandinávské bydlení prosazuje bílou barvu téměř všude, rustikální bydlení si potrpí hlavně na dřevo a romantické bydlení ve stylu gotiky vyznává kombinaci kovu, dřeva a tmavších odstínů podlah. Základních nepsaným pravidlem je kombinace nábytku a o dva odstíny světlejší podlahy.

 

Podlaha a stěny

Co se týče podlahových krytin a jejich kombinací se stěnami, tak opět existuje několik tipů, jak změnit daný prostor. Tmavá podlaha a světlé stěny prostor rozšiřují. Tmavé stěny a světlejší podlaha zvýrazňují výšku místnosti. Jestliže je tmavá i podlaha i stěny, tak člověk ztrácí pojem o velikosti prostoru. Světlá podlaha a světlé stěny pak naopak místnost zvětší, ale při vybavení světlým nábytkem, vytvoříte neosobní a chladný prostor, například jako v nemocnici nebo ordinaci lékaře. Ideální je zlatá cesta a kombinace světla a tmy podle dispozic vašeho bydlení.

 

Jak působit podlahou na pocity

Určitě už jste slyšeli o působení barev na člověka. Každá barva v nás vyvolává jiné emoce, nejinak je tomu i u bydlení. Příjemné jsou tedy teplé a útulné barvy, ať už se jedná o mírně žluté vybavení nebo dekorace a například béžové linoleum nebo dřevěnou podlahu ve světlých odstínech. Hnědá dřevěná podlaha je stejně tak příjemná a navíc se hodí do většiny interiérů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download