8.5 C
Prague
21.4.2024
MaxiMagazín

Výroba vizitek v tisku krok za krokem

Potřebujete vizitky? Nechte si je vytisknout! Ještě před tím si je ale sami navrhněte.

Bez vizitky se neobejde žádný podnikatel. Nemáme na mysli elektronickou, ale klasickou tištěnou, kterou si dáte do peněženky, diáře či klopy saka a dle potřeby ji darujete potenciálnímu klientovi. Schválně, kolik takových vizitek jste v životě už dostali. V závislosti na oboru, v němž pracujete, jich může být opravdu hodně.

 

Vizitka zdrojem informací

Hlavní funkce vizitek jako takových je jejich informativnost. Vizitka druhou stranu informuje, kde vy či vaše firma sídlí. Většinou jsou na ní uvedeny základní identifikační údaje v podobě adresy, telefonního čísla, webových stránek, popřípadě daňového identifikačního čísla. Na svou vizitku si však můžete uvést v podstatě cokoliv, co uznáte za vhodné. Zase to ale s informacemi nepřežeňte. Vizitka by měla být stručná a přehledná.

 

Vizitka musí být zajímavá

Ale také neotřelá a zajímavá. Druhou stranu by měla zaujmout, ať již materiálem, typem písma, fotografií nebo třeba vůní. Ano, dnešní vizitky mohou být třba sametové (ba pohled i na dotek) a vonět. Věřte, že taková vizitka rozhodně nezapadne mezi vizitkami obyčejnými. A o to přeci jde. Zaujmout a nezapadnout v davu.

 

Vizitky si objednejte online

Dobrou zprávou je, že zadání tisku vizitek rozhodně není nic složitého. Jednoduše si vyberete tiskárnu, u niž si vizitky objednáte, ona vám je vytiskne a pošle domů či do kanceláře. Buďme ovšem konkrétní.

 

Objednávejte na justprint.cz

Jednou z tiskáren, v jejímž portfoliu je i výroba vizitek (stejně jako letáků, plakátů, katalogů a kalendářů), najdete například na stránkách justprint.cz. Po otevření hlavní stránky kliknete na políčko vizitky a vyberety ty, o něž budete mít zájem. V nabídce tiskárny jsou vizitky klasické, MultiLoft a skládané.

 

Vizitky klasické

Klasickou vizitku zřejmě není třeba představovat. Ty můžete mít ve dvou rozměrech (85 × 55 a 90 × 50 mm), a to až na šestnácti typech papírů s osmi povrchovými úpravami. Vybrat si můžete i tvar rohů. 100 kusů těchto vizitek vás v závislosti na typu zvoleného papíru vyjde na zhrruba 360 korun, což jsou necelé čtyři koruny za vizitku.

 

Vizitky MultiLoft

O poznání dál jsou vizitky MultiLoft. Vrstvené (až z tří vrstev papíru bez mokrého lepení), s barevnými hranami a tištěné offesetovým tiskem na velmi silném papíře. Tedy velmi originální a reprezentativní.

 

Opravdu reprezentativní vizitky

Na výběr navíc máte čtyři druhy těchto vizitek – hladké sněhově bílé, mléčné s jemnou texturou, krémové s jemnou texturou a hladké černé. Výplň vizitek (jejich prostřední část) je tvořena bílým papírem dostupným ve dvanácti různých barvách. Výsledný efekt je velmi reprezentativní. Respektive může být. Ceny těchto vizitek začínají na 733 korunách za 50 kusů.

 

Originální skládané vizitky

Originalita ovšem nechybí ani skládaným vizitkám, které jsou vlastně zdvojenými vizitkami klasickými. Jejich rozměry jsou tedy ve složeném stavu totožné s rozměry klasických vizitek (85 × 55 a 90 × 50 mm). Tyto vizitky jsou ideální v případě, kdy na své vizitce chcete mít informace, které se vám na jednu vizitku nevejdou.

 

Vizitky potažené fólií

Druhou stranu vizitky však můžete využít i pro fotografii či logo vaší firmy. Nebo moudrý citát, zkrátka ji jakýmkoliv způsobem oživit. Využít ale samozřejmě můžete všech čtyř stran vizitky. Na výběr opět máte až 13 dekorativních papírů (včetně metalizovaných, saténových, syntetických, s povrchovou úpravou a obarvením v hmotě). Toužíte-li po naprosto dokonalé vizitce, nechte si ji potáhnout některou z fólií, ať již matnou, lesklou, nebo soft touch.

 

Se svou vizitkou si vyhrajte!

Možnosti jsou, jak je vidno, téměř nepřeberné. Jediným problémem bude vybrat jednu kombinaci. Pokud si však se svou vizitkou vyhrajete, což doporučujeme, budete se moci prezentovat vizitkou, z níž konkurence padne do kolen. A nejenom konkurence. Tak neváhejte!

Související příspěvky

Označte dětem oděvy razítky na oblečení

redakce

Proč byste se neměli bez knihy vydávat na žádnou cestu?

majda

S kvalitním grilem si budete chtít na steacích pochutnávat celoročně

redakce