Zima a hubnutí – kde děláme největší chyby?

 

Zhubnout a dostat se do formy – tak zní nejčastější novoroční předsevzetí, které si někdy dal snad každý z nás. Většinou se nám ho ale splnit nepodařilo, po několika drobných neúspěších jsme to vzdali a nevydrželi ani do února. Kde děláme chyby a jak se jim můžeme vyhnout?

 

Jídelníček

Zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček sehrává při hubnutí klíčovou roli. Avšak čerstvá zelenina, která je na shazování kil ideální v létě, nám v zimě moc dobrou službu neprokáže. Naše tělo totiž potřebuje v chladných dnech pořádně zahřát, což s rajčaty a okurkami, které teplo odvádí, opravdu nepůjde. Vsadit musíte na zimní druhy, na talíři by tak neměla chybět dýně, lilek, mrkev nebo červená řepa, vše v tepelně upravené podobě. Jako „zahřívač“ skvěle funguje také koření, proto na koriandru, kurkumě, pepři nebo pálivé paprice nešetřete.

 

Pitný režim

V zimě poněkud zanedbáváme pitný režim, protože si myslíme, že tělo tolik pít nepotřebuje. Opak je ale pravdou. I v tomto chladném počasí bychom si měli příjem tekutin hlídat. Rovnoměrně si ho rozložte do celého dne, hned po probuzení vypijte sklenici vlažné vody s pár kapkami citronu, k snídani si naservírujte čaj, ideálně takový, který podpoří váš imunitní systém. K obědu si pak pochutnejte na polévce, která vás skvěle zahřeje, dodá vám potřebné živiny a pomůže doplnit pitný režim.

 

Pohyb

V zimě je daleko těžší než v létě donutit se k nějakému pohybu. Většinou se nám totiž do mrazivého pošmourného počasí nechce vystrčit ani nos. Vyrazit si zaběhat do parku nebo se projet na elektrokole tak nepřipadá v úvahu, tyto aktivity si „šetříme“ spíš na teplejší dny. To ale neznamená, že byste měli na pohyb rezignovat, sportovat totiž můžete klidně i doma pod střechou. Problémové partie vyrýsujete na posilovacích věžích a vaši fyzickou kondici vylepšíte na rotopedu nebo běžeckém pásu třeba při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Hlavní je si cvičení nezprotivit a nevnímat ho jako nutné zlo. Vytvořte si k němu příjemné podmínky a udělejte si ho co nejhezčí. Uvidíte, že hubnutí vám pak půjde jedna radost!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download