Zlepšete svůj pitný režim, budete se cítit lépe

 

Dlouhá zima, krátké dny a málo sluníčka ovlivňuje náladu nás všech. Kromě toho na zimu svádíme i únavu a bolesti hlavy, často si je ale způsobujeme sami nedostatečným pitným režimem. Jak pomoci sami sobě?

 

Pro své tělo

Dospělý člověk by měl za den vypít alespoň 2,5 litru tekutin. Když se ale večer ohlédneme za svým dnem, často zjistíme, že jsme se k této hranici ani zdaleka nepřiblížili a většinu našeho pitného režimu dělá káva a sladké limonády. Naše tělo ale ke svému fungování potřebuje vodu v té nejčistší podobě, a pokud mu ji nedopřejeme, ozvou se problémy. Poruchy soustředění, bolesti hlavy, únava, špatná nálada a také snížená imunita jsou první ukazatele, že bychom se měli věnovat více tomu, co pijeme a v jakém množství. Překážkou pro pití čisté vody může být i její chuť, která často není moc dobrá a tak máme tendenci vodu různě ochucovat nebo nahrazovat. Pomoci mohou vodní filtry, které vodu zbaví těžkých kovů a dalších látek, které nejsou pro naše zdraví prospěšné, a navíc jí dodají skvělou chuť. A pokud nám voda chutná, budeme ji pít rádi a zlepšíme si tak i pitný režim.

 

Nejen o chuti

Chuť vody je samozřejmě velmi důležitá, ale není to jen o ní. Upravená voda kvalitními filtry chutná skvěle a nemá chlorovou pachuť, je i čistější. Voda má sama o sobě schopnost rozpouštět a přitahovat nečistoty, má tedy zároveň i mycí a čistící funkci. V našich podmínkách používáme pitnou vodu i k mytí nebo praní, špinavé prádlo jednoduše dáme s práškem do pračky a o víc se nestaráme. Voda v kombinaci s čisticím prostředkem špínu z oblečení vytáhne ve formě slizu, který pak společně s vodou odteče do odpadu a dostane se tak opět do oběhu. Čističky odpadních vod dělají, co mohou, ale na odstranění všech kontaminantů nejsou vybaveny. Máte opravdu jistotu, že voda z kohoutku je dokonale čistá? Vodní filtr vodu zbaví pesticidů, antibiotik, chloru a škodlivých látek, které do ní nepatří.

Dostatek tekutin během dne a omezení sladkých limonád s chemickými konzervanty i kávy a dalších nápojů, které naše tělo odvodňují, bude mít vliv na vaše zdraví. Zlepšíte si koncentraci, budete méně roztěkaní a unavení a celkově se budete cítit mnohem lépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download