Jak po absolvování autoškoly přežít první rok na silnici?

 

Je holý fakt, že v autoškole vás toho moc nenaučí. Dostanete sice návod, jak ovládat auto a zároveň u toho obstojně sledovat provoz, avšak skutečné zkušenosti, které zahrnují i krizové či nestandardní situace, získáte až při ježdění na vlastní pěst. Jak jezdit bez nehody, pokud máte v kapse čerstvý řidičský průkaz?

1. Nejezděte sami

Vzít na sedadlo spolujezdce zkušenějšího řidiče je vždy dobrou volbou. Nejenom, že vám dodá potřebnou jistotu, ale může také pomoci, pokud se na silnici vyskytne nějaká složitější situace, se kterou jste se v autoškole nesetkali. Je jasné, že ze začátku je velmi složité sledovat dění v provozu a zároveň se soustředit na to, jak správně ovládat auto. Zkušený spolujezdec vám však pomůže.

2. Jezděte často

Největší chybou čerstvých řidičů je to, že si založí průkaz do peněženky a vůbec nejezdí. Jezděte proto, i když nutně nemusíte. Sbírání zkušeností je klíčové. Čím více budete jezdit, tím méně se budete potom soustředit na ovládání auta. A bez praktických dovedností nebudete dobrým řidičem nikdy.

3. Vyzkoušejte různé trasy

Zezačátku je jasné, že se budete držet méně frekventovaných tras. Klidný provoz je pro začátečníka nejlepší volbou, zvlášť pokud se bojíte. Časté opakování stejné trasy vám také řízení auta značně zautomatizuje – nebudete totiž muset pořád dokola přemýšlet, kdo má přednost, kam zabočit či kdy vjet na kruhový objezd. Až zvládnete bez problémů jednoduché trasy, bude na čase vjet do městského hustého provozu.

4. Kontrolujte své auto

Aby vás na cestě nic nezaskočilo, je nutností pravidelně kontrolovat stav vašeho vozidla. Auto je totiž věc, které rychle podléhá opotřebení. Pneumatiky by měly být v bezvadném stavu, stejně tak jako brzdy a řídící jednotka. Je také dobré zainvestovat do zabezpečení vašeho auta. Pokud necháte namontovat autoalarm či si pořídíte autoklíče s imobilizérem, nebudou mít vandalové ani zloději žádnou šanci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download