8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Kde v létě skladovat pneumatiky?

Letní teploty jsou skvělé pro koupání, noci pod stanem a mnoho dalších aktivit. Rozhodně ale nesvědčí pneumatikám, které máme pro svůj vůz často špatně uskladněné.

 

Ovlivní kvalitu

Na svém autě nemáme obuté všechny pneumatiky najednou. S ohledem na roční období využíváme většinou zimní nebo letní a druhou sadu musíme někde uschovat, než opět přijde její čas. Kde je ale skladovat, aby to bylo správně? Majitelé rodinného domu, chalupy nebo garáže mají celkem jasnou volbu, ale co ti v panelákových bytech, kde je jediným skladovacím prostorem malá sklepní kóje? Uskladnění pneumatik v Praze nebo v jiném městě může být problém právě kvůli prostoru, který většinou potřebujeme využít pro něco jiného. Místo, kde máme použité pneumatiky uskladněné, navíc pro ně vůbec nemusí být vhodné.

 

Prodlouží životnost

Životnost pneumatik není zákony definována, nedá se totiž přesně určit. Jejich životnost může limitovat třeba i právě špatné skladování, ovlivnit může i jejich kvalitu a tedy i jízdní vlastnosti. Pneumatiky potřebují ke správnému skladování konstantní teplotu, sucho a stín, což zvlášť v parném létě může být problém. Vlhký sklep nebo roh dvorku, na který celý den svítí sluníčko, rozhodně nejsou tím pravým. Pokud tak nemáte prostor s vhodnými podmínkami, raději svěřte uskladnění svých pneumatik profesionálům. Budete tak mít jistotu, že máte pneumatiky uskladněné bezpečně a ve správných podmínkách, takže jejich kvalita i jízdní vlastnosti budou v té nejlepší kondici. Odborníci vám navíc mohou poradit i s výběrem pneumatik, až ty staré doslouží a bude je potřeba vyměnit.

Úschova a uskladnění pneumatik je službou, kterou dobrý servis umí nabídnout. Nemusíte se tak omezovat ve svém domově a hledat místo, kam vše poskládat, ale můžete využít prostory servisu.

 

Související příspěvky

5 tipů, jak ušetřit na povinném ručení

redakce

Řidičák je dnes nutností

redakce

Jak spolehlivě a rychle využít autozastavárny?

redakce