8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Krb do nízkoenergetického či pasivního domu

Krby se dnes pořizují nejčastěji do nízkoenergetického domu nebo do pasivního domu. Zákazníci většinou žádají krb v první řadě jako designový doplněk domu a zdroj příjemné atmosféry. Teprve až v druhé řadě pořizují krb jako zdroj tepla.

Krb jakožto zdroj tepla může být někdy dokonce problémem, neboť při současné vysoké kvalitě materiálů a zateplení domu může paradoxně docházet k situacím, kdy je v domě nikoli málo teplo, ale naopak příliš teplo.

Právě tento fakt je nutné brát v potaz a krb je nutno pro dům správně nadimenzovat. Často zákazníci hledají krby s nízkým výkonem, velmi často méně než 5 kW, v případě pasivních domů dokonce pouze kolem 2 kW.

Český výrobce krbů – FLAMEN – si je vědom této potřeby a pro tyto účely vyvinul dvě řady krbových vložek o nízkém výkonu: GAMA a ZETA AKU. Obě tyto modelové řady mají nízký výkon a přitom poměrně velká dvířka, aby byl pohled na oheň co nejlepší: 60 x 50 cm.

Obě modelové řady se hodí do nízkoenergetických domů. Modelová řada ZETA AKU je navíc ideální i pro pasivní domy – v kombinaci s akumulační obestavbou má výkon snížen až pod 2 kW, což přesně odpovídá nárokům pro pasivní dům. Zároveň splňuje přísný test těsnosti krbu, tzv. Blower Door Test, kterým se měří neprůvzdušnost celého domu, potažmo krbu.

Krby FLAMEN jsou unikátní svým systémem hoření FLAMclean, díky kterému zůstává sklo krbu čisté a nešpiní se kouřem. Tuto vlastnost krbů FLAMEN zajišťuje systém zvaný OPLACH SKLA.

JAK TO FUNGUJE?

Čerstvý vzduch je uvnitř krbu přiváděn u horní části dvířek ke sklu, po kterém „teče“ směrem dolů a přitom s sebou odvádí zplodiny a kouř zpět do ohně. Vzniká tak efekt zvaný oplach skla, díky kterému sklo krbu zůstává dokonale čisté a nemusíte se tak často starat o jeho čištění.

V případě zájmu o bližší informace či doporučení na odbornou firmu, která krb nainstaluje u Vás doma, se neváhejte obrátit na zástupce firmy FLAMEN:

Tel.:  517  070  138

E-mail: flamen@flamen.cz

Web: www.flamen.cz

Související příspěvky

3 praktické tipy pro výběr nové šatní skříně

redakce

Postele z masivu s úložným prostorem jsou velmi populární

majda

Proč se pelety používají k vytápění?

redakce

1 komentář