16.1 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Pěnová nebo pružinová? Aneb vybíráme matraci

Matrace je nedílnou součástí naší postele. Místa, kde trávíme zasloužený odpočinek po namáhavé práci, místa, kde během spánku „dobíjíme baterky“ a čerpáme drahocennou energii do dalšího dne. Pořídit kvalitní matraci znamená pojistit si kvalitní odpočinek a zároveň předcházet zdravotním problémům, které se mohou projevit například bolavými zády.

Koupit dobrou matraci není jednoduché. Na trhu je nespočet značek a zorientovat se v jejich vlastnostech zvládne opravdu jen ten, kdo má o charakteristice složení určité povědomí. Na otázku, jak vybrat matraci, tak jednoznačná odpověď neexistuje. Rádi vám ale poradíme, jakých kritérií se držet.

Výběr podle polohy

Při výběru matrace dbejte na objemovou hustotu pěny. Čím ji má matrace vyšší, tím je zaručen větší komfort a také delší životnost. Chcete-li opravdu kvalitní matraci, měla by být hustota pěny minimálně 50 kg/m3. Výběr matrace by měl podléhat i poloze, ve které nejraději a nejčastěji spíte. Pro pozici na zádech se doporučuje matrace tvrdší, pro pozici na boku matrace měkčí, pro pozici na břiše matrace středně tvrdá.

Úžasně pohodlný spánek zaručuje pružinová matrace, jež je zvaná i jako matrace taštičková. Pružiny jsou uvnitř od sebe oddělené taštičkami, díky čemuž lépe pérují a dobře odvětrávají. V současné době patří k nejoblíbenějším matracím, protože jsou kombinací tradice a nejnovějších inovací.

Staronové pružiny

Přednost pěnové matraci, která reaguje na tělesnou teplotu těla a stabilizuje ho v optimální poloze, dají lidé, co dbají na to, aby byly respektovány jejich anatomické zóny, aby bylo jejich ležení co nejvíce šetrné k tělesnému skeletu i svalstvu.

Taštičkové, neboli pružinové matrace jsou vzdušné, odolné a tvarově stálé. Matrace má bodovou nosnost a díky vzdušnosti se v ní netvoří vlhkost ani plísně. Při výběru nové matrace se nevyplatí šetřit, ani spěchat. Jednoduše řečeno, je to jako s manželkou. Správně vybrat a investovat, znamená zažít lásku na celý život.

Související příspěvky

Umíte zatopit v krbu jako profesionál?

majda

Co znamená El Niňo? Pořádně tuhou zimu!

Veronika

Zastřešení zahrádky vám rozšíří prostor pro zákazníky

redakce