5.4 C
Prague
4.12.2022
MaxiMagazín

Útulná terasa je zárukou odpočinku 

Taková terasa u vašeho bydlení se může stát útulným a pohodlným koutkem k odpočinku. V momentálních parních letních dnech oblíbenost teras ještě roste. Při stavbě a zařizování terasy je ale potřebné dodržet pár pravidel, aby pobyt na ní byl co možná nejpohodlnější. Jen útulná a zároveň účelně zařízená terasa vám bude sloužit tak, jak má, a vy si na ní budete moci kvalitně odpočinout. V článku přinášíme pár tipů, na co si dát pozor 

Materiál terasy

Odbýt materiál terasy jen tak bez povšimnutí by se vám v létě nemuselo vyplatit. Myslete na to, že parné dny dokážou v letních měsících tento materiál slušně rozpálit.

Dvojnásobně to pak platí pro podlahu vaší terasy. Pokud byste si jako vhodný povrch vybrali dlažbu, mohli byste se spálit. A to doslova. Vždy byste pak museli myslet na to, že na terasu můžete jít pouze obutí a omezovalo by to váš komfort.

Pokud zvolíte vhodný materiál, můžete se podobným problémům lehce vyhnout. Výborným řešením je například dřevěná terasa. Dřevo je na dotyk velmi příjemné i v těch největších vedrech.

Navíc je dřevo přírodním materiálem a dřevěná terasa je rozhodně útulnější než terasa betonová. Celkový dojem pak můžete dotvořit polštářky či koberečky.

Schovejte se před sluníčkem

Samozřejmě se při čtení vaší oblíbené knížky nebo popíjení kávy na terase nechcete smažit na letním slunci. Nezapomeňte proto také na zastínění terasy.

K dřevěné terase se výborně hodí zastínění terasy ze dřeva. Podobá se žaluziím, ve srovnání s nimi ale nabízí romantický dřevěný design. Odolá jak slunci, tak dešti.

Navíc jeho montáž není nic složitého a jednoduché je také jeho ovládání. S jeho pomocí můžete na jakékoli terase vytvořit nádherný koutek.

Pusťte na terasu přírodu

Doplňte svou terasu několika většími či menšími květináči. Rostliny a květiny ve spojení s dřevěnou terasou vytvoří útulný a pohodlný prostor. Celá terasa bude kusem přírody.

Zde se fantazii meze nekladou. Můžete mít květin, kolik chcete, a jaké chcete. Při velkém počtu květin se už ale jejich zavlažování může stát docela náročnou činností, obzvlášť ve vysokých letních teplotách.

Myslete tedy také na vaše pohodlí. I zde existuje řešení, je jím kapková závlaha. Hadice s dírkami se připojí ke zdroji vody, stačí nádoba s vodou, a její druhý konec se umístí přímo ke květinám. Poté stačí otočit ventilem a spustit zavlažování květin. Ušetříte si tak spoustu času a také potu a námahy.

Nábytek a doplňky

Ohledně nábytku neexistují univerzální rady. Řiďte se vlastním vkusem a vytvořte takové prostředí, ve kterém se budete cítit pohodlně. Můžete opět vsadit na dřevo a volit dřevěný nábytek, nebo zkusit kontrast mezi dřevěnou terasou a kovovým nábytkem.

Nezapomeňte na různé doplňky. Své sezení zasypte například polštářky, do kterých se večer budete moci pohodlně zavrtat. Nebo si pořiďte houpací síť. Záleží na vašem vkusu. Nezapomeňte vše barevně sladit.

Osvětlení

Pouhé stropní či nástěnné svítidlo rozhodně pro terasu nestačí. Právě osvětlení dokáže dodat terase romantickou atmosféru a komfort.

Nebojte se proto vyřádit. Zkuste lampiony, malé lampy či lucerny, a svíčky. Krásným doplňkem se může stát také vysoká stojací lampa. Vše vhodně nakombinujte podle svého vkusu.

Pokud se při zařizování terasy budete řídit těmito základními pravidly, uvidíte, že zvládnete vytvořit velmi útulnou a komfortní terasu i sami, bez pomoci odborníka.

Související příspěvky

Zatravňovací dlažba: S čím vším je třeba počítat při jejím pořizování?

redakce

Prodej bytu rychle – i to je možné

redakce

Aby vytírání podlahy byla vždy brnkačka

redakce